X
Menu

(067) 917-52-75

(095) 904-35-71

X

За змістом частини першої статті 31 КАС України визначення судді, а в разі колегіального розгляду, — судді-доповідача для розгляду конкретної справи здійснюється з урахуванням спеціалізації та рівномірного навантаження…

УХВАЛА

25 квітня 2019 року

Київ

справа №826/4871/17

адміністративне провадження №К/9901/44264/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду: судді-доповідача Берназюка Я.О., суддів Гриціва М.І. та Коваленко Н.В., розглянувши заяви про самовідвід суддів у справі закасаційною скаргою Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Надра» в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Надра» Стрюкової Ірини Олександрівни

на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 травня 2017 року та ухвалу Шостого апеляційного адміністративного суду від 06 вересня 2017 року

за позовом Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Надра» в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Надра» Стрюкової Ірини Олександрівни

до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби,

третя особа Фонд гарантування вкладів фізичних осіб

про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

На розгляд колегії суддів Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав передано касаційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Надра» в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Надра» Стрюкової Ірини Олександрівни на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 травня 2017 року та ухвалу Шостого апеляційного адміністративного суду від 06 вересня 2017 року за позовом Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Надра» в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Надра» Стрюкової Ірини Олександрівни до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, третя особа Фонд гарантування вкладів фізичних осіб про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії.

За наслідками автоматизованого розподілу судової справи вказану скаргу передано на розгляд колегії суддів у складі судді-доповідача Берназюка Я.О., суддів Гриціва М.І. та Коваленко Н.В., про що складено протокол від 22 березня 2018 року.

До початку розгляду справи по суті суддею-доповідачем Берназюком Я.О., суддями Грицівим М.І. та Коваленко Н.В. заявлено самовідводи, що обґрунтовані порушенням порядку визначення суддів для розгляду справи, встановленого статтею 31 КАС України, а саме — без урахування спеціалізації.

Як вбачається з матеріалів касаційної скарги, предметом оскарження є рішення судів попередніх інстанцій, які стосуються адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема, визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання відповідача повернути надмірно сплачені грошові зобов’язання в розмірі 10 563 341,74 грн.

Вказана справа згідно із Загальним класифікатором спеціалізацій суддів та категорій справ, затвердженим наказом ДСА України від 21 грудня 2018 року № 622, віднесена до категорії 111000000 розділу 111030000 підрозділу 111030100: справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема, щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них податку на прибуток підприємства.

Так, за приписами пункту 5 частини першої статті 36 КАС України суддя не може брати участі в розгляді адміністративної справи і підлягає відводу (самовідводу) у разі порушення порядку визначення судді для розгляду справи, встановленого статтею 31 цього Кодексу.

За змістом частини першої статті 31 КАС України визначення судді, а в разі колегіального розгляду, — судді-доповідача для розгляду конкретної справи здійснюється з урахуванням спеціалізації та рівномірного навантаження для кожного судді за принципом випадковості та в хронологічному порядку надходження справ.

Рішенням зборів суддів Верховного Суду в Касаційному адміністративному суді від 06 грудня 2017 року № 5 утворено судові палати Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, Рішенням зборів суддів Верховного Суду в Касаційному адміністративному суді від 14 січня 2019 року № 1 визначено спеціалізацію суддів та судових палат Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.

Відповідно до вказаних рішень зборів суддів суддя-доповідач Берназюк Я.О., судді Гриців М.І. та Коваленко Н.В. перебувають у складі Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав, внаслідок чого не наділені повноваженнями розглядати спори, які не віднесені до спеціалізації цієї палати, зокрема, спори, що виникають з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства.

Це є безумовною підставою для відводу у відповідності до пункту 5 частини першої статті 36 КАС України, з огляду на що заяви суддів Берназюка Я.О., Гриціва М.І. та Коваленко Н.В. про самовідвід підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 31363940 КАС України,

УХВАЛИВ:

1. Задовольнити заяви суддів Берназюка Я.О., Гриціва М.І. та Коваленко Н.В. про самовідвід.

2. Відвести суддів Берназюка Я.О., Гриціва М.І. та Коваленко Н.В. від участі у розгляді касаційної скарги Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Надра» в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Надра» Стрюкової Ірини Олександрівни на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 травня 2017 року та ухвалу Шостого апеляційного адміністративного суду від 06 вересня 2017 року за позовом Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Надра» в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Надра» Стрюкової Ірини Олександрівни до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, третя особа Фонд гарантування вкладів фізичних осіб про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії.

3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Судді                                                                                           Я.О. Берназюк

                                                                                          М.І. Гриців

                                                                                          Н.В. Коваленко

Share
Добавить комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НЕ ТЕРЯЙТЕ ВРЕМЕНИ ЗРЯ!

ПОСТРОЙТЕ НАДЕЖНУЮ ЗАЩИТУ БЫСТРЕЕ ВАШИХ ПРОТИВНИКОВ!

БУДЬТЕ НА ДВА ШАГА ВПЕРЕДИ!

ПОЗВОНИТЕ, ЧТОБЫ ДОГОВОРИТЬСЯ О ВСТРЕЧЕ И РЕШИТЬ СВОЙ ВОПРОС

АДВОКАТ ШПИТЬ
АНАТОЛИЙ ВИКТОРОВИЧ

г. Харьков, метро «Студенческая»
ул. Валентиновская (Блюхера), д. 12, 2-й этаж

mesto-parkovki-16x16БЕСПЛАТНАЯ ПАРКОВКА АВТОМОБИЛЯ

e-mail: mail@advokat-buro.com

Київстар — (067) 917-52-75
MTS — (095) 904-35-71

ПРИЕМ:
Понедельник- пятница 09:00 — 18:00
Суббота 09:00 — 14:00

Архив сообщений